Młody Tancerz Roku 2017

Tancerze na start!

Młody Tancerz Roku to konkurs organizowany przez TVP, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Muzyki i Tańca.

Weźmie w nim udział 8 tancerzy w wieku 16-20 lat reprezentujących różne style tańca tj. taniec klasyczny, współczesny czy hip hop.

Zwycięzca będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym finale Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy, który odbędzie się pod koniec roku w Czechach.

O tytuł Młodego Tancerza Roku walczyć będą: Szymon Hawryszko, Weronika Sieczkarek, Mateusz Dryll, Patryk Kaczmarek, Alicja Kaczor, Paulina Bidzińska, Hanna Szychowicz, Pola Gonciarz. Wielki finał 28 maja o godz. 20:00 w TVP Kultura.

Każdy z uczestników wykona 1,5-minutowy solowy układ choreograficzny do dowolnie wybranej muzyki. Ponadto kandydaci zaprezentują się w choreografii grupowej, przygotowanej specjalnie dla potrzeb konkursu przez Jacka Przybyłowicza – tancerza, choreografa, pedagoga baletu.

Tancerzy oceni jury złożone profesjonalnych tancerzy i choreografów.

W trakcie obrad jury widzowie TVP Kultura zobaczą występ Łukasza Dyczki – zwycięzcy Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków 2016 oraz pianisty Włodka Pawlika.

Od 24 maja będziemy mogli śledzić przygotowania tancerzy do występu podczas zgrupowania w siedzibie zespołu Mazowsze w Otrębusach.

Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy to jedno z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wydarzeń tanecznych, które odbywa się od 1985 r. Dotychczas Polska była jego organizatorem trzykrotnie: w 1997 r. konkurs odbywał się w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w 2005 r. w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, w 2013 w Operze Bałtyckiej i Bałtyckim Teatrze Tańca w Gdańsku.

Polscy tancerze wygrywali Eurowizję dla Młodych Tancerzy dwukrotnie. W 2015r. zwyciężyła Viktoria Nowak, a w 2001r. Marcin i Dawid Kupińscy.

Z REGULAMINEM KONKURSU ZAPOZNAJ SIĘ TUTAJ.