Młody Tancerz Roku 2017

Alicja Kaczor

17–letnia Alicja jest uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu.

W wieku pięciu lat zaczęła trenować gimnastykę artystyczną oraz uczęszczać na lekcje baletu. Naukę kontynuowała w szkole baletowej. Tam odkryła w sobie pasję do tańca.

Brała udział w wielu pokazach, konkursach i warsztatach tanecznych. W 2014r. zdobyła złoty medal na Międzynarodowym Konkursie Baletowym Odyssee de la Danse we Francji. Była finalistką XIX Ogólnoposkiego Konkursu Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego (Gdańsk 2015) oraz III International Baltic Ballet Competition (Ryga, Łotwa 2016). W tym samym roku na IX Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Bytomiu otrzymała wyróżnienie.

Za swój największy sukces uważa zdobycie stypendium artystycznego Fundacji Balet na IX Międzynarodowym Konkursie Baletowym Złote Pointy w Szczecinie (2016) oraz udział w warsztatach baletowych na Florydzie.

Taniec jest najważniejszą częścią jej życia. Lubi wcielać się w różne postaci i poprzez ruch opowiadać ich historie. Każdy występ jest dla niej nowym doświadczeniem i wyzwaniem. Jej tanecznym autorytetem jest nauczycielka tańca klasycznego Natalia Fedorowa.

Chętnie eksperymentuje w kuchni. Jest specjalistką od pieczenia ciast i przygotowywania deserów. Gdyby nie zajmowała się tańcem prowadziłaby własną cukiernię. Lubi długie spacery, pływanie i zabawy kotem. Ceni w sobie wytrwałość, uczciwość, perfekcjonizm. Czasami bywa nieśmiała i niezdecydowana. W przyszłości chciałaby zostać dobrą tancerką.

Co cieszy, co napędza, co inspiruje: Patryk, Pola, Alicja i Mateusz