Młody Tancerz Roku

o konkursie

Taneczne zmagania czas zacząć!

Taneczne zmagania czas zacząć!

Od ponad 10 lat Konkurs jest jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciem telewizyjnym, promującym młode talenty, uczniów szkół baletowych, dając im przestrzeń do zaistnienia w mediach. Młody Tancerz Roku to także trampolina do kariery międzynarodowej, o czym świadczą liczne sukcesy laureatów, jak: wygrane konkursy Eurowizji dla Młodych Tancerzy czy angaże w uznanych zespołach baletowych. Tegoroczna edycja konkursu będzie wyjątkowa. Po pierwsze dlatego, że z uczestnikami zwiążemy się na dłużej, obserwując już ich półfinałowe występy. Po drugie w przeformatowanym programie młodzi tancerze będą musieli zmierzyć się klasyczną choreografią baletową. Po trzecie, konkurs ten przyniesie wiele dodatkowych emocji: jeden z uczestników, który nie zostanie zaklasyfikowany do finału przez Jurorów  będzie mógł do niego wejść dzięki głosom telewidzów i internatów.


4 i 11  czerwca na antenie TVP Kultura  widzowie zobaczą zmagania półfinałowe, w których poznamy 14 młodych tancerzy. Następnie Jury złożone z autorytetów w dziedzinie tańca, w składzie: prof. dr hab. Aleksandra Dziurosz (Instytut Muzyki i Tańca), wybitny choreograf Jacek Przybyłowicz oraz światowej sławy polski tancerz Wiesław Dudek wybiorą najlepszych 6 uczestników finału. 

W finale, który będzie transmitowany 25 czerwca, wystąpi 7 uczestników – 6 tancerzy wybranych przez jury w eliminacjach półfinałowych oraz dodatkowo 1 osoba, zwycięzca tzw. „dzikiej karty”, która będzie przyznana drogą głosowania widzów na stronie internetowej.

Obszerne relacje z poszczególnych etapów  będzie można śledzić na mediach społecznościowych.


Regulamin konkursu dostępny jest tutaj!

Młodym Tancerzem Roku 2017 jest Polka

Młodym Tancerzem Roku 2017 jest Polka

Za nami Konkurs Piosenki Eurowizji dla Młodych Tancerzy. Polskę reprezentowała Paulina Bidzińska w tańcu „La certa” z choreografią Jacka Przybyłowicza i do muzyki Antonio Vivaldiego. Spośród ósemki uczestników jury w składzie: Daria Klimentova (Czechy), Ambra Succi (Szwecja) i Itzik Galili (Izrael) wyłoniło finałową dwójkę: Słowenię i Polskę. Oprócz tytułu, Polka otrzymała także 7 tys. euro. To już trzecie zwycięstwo reprezentanta Polski, po wygranej w 2001 i 2015 roku. Czy oznacza to, że konkurs w 2019 roku odbędzie się w Polsce? Przekonamy się już wkrótce.

Paulina Bidzińska jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Aktualnie tańczy w Zespole Baletowym Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Nie otrzymała jeszcze solowej partii, ale na pewno będzie można ją zobaczyć w „Dziadku do orzechów i królu myszy”, „Poskromieniu złośnicy” i w spektaklu „Balety polskie”.