Młody Tancerz Roku

Młodym Tancerzem Roku 2017 jest Polka

Paulina Bidzińska oczarowała jury swoim tańcem i okazała się najlepsza w Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2017, której finałowy konkurs odbył się w czeskiej Pradze.

Za nami Konkurs Piosenki Eurowizji dla Młodych Tancerzy. Polskę reprezentowała Paulina Bidzińska w tańcu „La certa” z choreografią Jacka Przybyłowicza i do muzyki Antonio Vivaldiego. Spośród ósemki uczestników jury w składzie: Daria Klimentova (Czechy), Ambra Succi (Szwecja) i Itzik Galili (Izrael) wyłoniło finałową dwójkę: Słowenię i Polskę. Oprócz tytułu, Polka otrzymała także 7 tys. euro. To już trzecie zwycięstwo reprezentanta Polski, po wygranej w 2001 i 2015 roku. Czy oznacza to, że konkurs w 2019 roku odbędzie się w Polsce? Przekonamy się już wkrótce.

Paulina Bidzińska jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Aktualnie tańczy w Zespole Baletowym Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Nie otrzymała jeszcze solowej partii, ale na pewno będzie można ją zobaczyć w „Dziadku do orzechów i królu myszy”, „Poskromieniu złośnicy” i w spektaklu „Balety polskie”.