Młody Tancerz Roku

Nikola Dworecka

Nikola Dworecka (ur. 2002) kształci się w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Wcześniej uczyła się w Klubach Gimnastyki Artystycznej w Londynie i w Warszawie.

Jest laureatką wielu nagród w zawodach w gimnastyce artystycznej: pierwszych miejsc w „Pecs Cup” na Węgrzech (2012), „Bałtyckiej Perle” (2013), „Legia Cup” (2013), drugiego miejsca w „London Cup” (2011), i trzeciego w Mistrzostwach Warszawy (2014). Otrzymała nagrodę w VII Ogólnopolskich Spotkaniach Konkursowych Młodych Tancerzy w Poznaniu (2016). Zajęła pierwsze miejsce w XXI Ogólnopolskim Konkursie Baletowym im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku (2019) w kategorii tańca klasycznego w grupie średniej dziewcząt i drugie miejsce w roku 2017 w grupie młodszej. Jest stypendystką Fundacji Balet (nagroda w Konkursie „Złote Pointy 2019”).

Brała udział w warsztatach baletowych w Stuttgarcie, Monachium i Gdyni. Występowała w balecie „Don Kichot” w Teatrze Wielkim–Operze Narodowej w Warszawie. Oprócz tańca, interesuje się sportami olimpijskimi, muzyką, aktorstwem, kuchnią i podróżami.