Młody Tancerz Roku

Taneczne zmagania czas zacząć!

TVP Kultura zaprasza na kolejną edycję prestiżowego konkursu Młody Tancerz Roku, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od ponad 10 lat Konkurs jest jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciem telewizyjnym, promującym młode talenty, uczniów szkół baletowych, dając im przestrzeń do zaistnienia w mediach. Młody Tancerz Roku to także trampolina do kariery międzynarodowej, o czym świadczą liczne sukcesy laureatów, jak: wygrane konkursy Eurowizji dla Młodych Tancerzy czy angaże w uznanych zespołach baletowych. Tegoroczna edycja konkursu będzie wyjątkowa. Po pierwsze dlatego, że z uczestnikami zwiążemy się na dłużej, obserwując już ich półfinałowe występy. Po drugie w przeformatowanym programie młodzi tancerze będą musieli zmierzyć się klasyczną choreografią baletową. Po trzecie, konkurs ten przyniesie wiele dodatkowych emocji: jeden z uczestników, który nie zostanie zaklasyfikowany do finału przez Jurorów  będzie mógł do niego wejść dzięki głosom telewidzów i internatów.


4 i 11  czerwca na antenie TVP Kultura  widzowie zobaczą zmagania półfinałowe, w których poznamy 14 młodych tancerzy. Następnie Jury złożone z autorytetów w dziedzinie tańca, w składzie: prof. dr hab. Aleksandra Dziurosz (Instytut Muzyki i Tańca), wybitny choreograf Jacek Przybyłowicz oraz światowej sławy polski tancerz Wiesław Dudek wybiorą najlepszych 6 uczestników finału. 

W finale, który będzie transmitowany 25 czerwca, wystąpi 7 uczestników – 6 tancerzy wybranych przez jury w eliminacjach półfinałowych oraz dodatkowo 1 osoba, zwycięzca tzw. „dzikiej karty”, która będzie przyznana drogą głosowania widzów na stronie internetowej.

Obszerne relacje z poszczególnych etapów  będzie można śledzić na mediach społecznościowych.


Regulamin konkursu dostępny jest tutaj!