Młody Tancerz Roku

Ewelina Cieśla z „dziką kartą”

Dzięki głosom internautów w plebiscycie „dzika karta” Ewelina Cieśla awansowała do finału programu, w którym zmierzy się z uczestnikami wybranymi przez jury w półfinałach. Młodzi tancerze wykonają choreografię dowolną oraz specjalnie przygotowaną na tę okazję przez Iwonę Pasińską choreografię grupową. Finał transmitowany w TVP odbędzie się 25 czerwca o godzinie 20.

Ewelina Cieśla ma dwadzieścia lat. Studiuje na Akademii Sztuk teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (Wydział Teatru Tańca w Bytomiu), na kierunku aktor-tancerz.

W ramach programu Erasmus na rok 2019/2020 zakwalifikowała się na wymianę do Codarts Rotterdam Dance Academy (Holandia). W kolejnym roku szkolnym weźmie udział w półrocznej wymianie z Beijing Dance Academy (Chiny).

W 2017 roku zajęła pierwsze miejsce w kategorii solowej na Festiwalu Tańca „Intermedium” w Krośnie. W 2015 i 2016 roku zdobyła drugą nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu.

Występowała w Zespole Tańca Współczesnego STRECZ i Zespole Tanecznym Kleks. Zna między innymi polską techniki tańca współczesnego, floorwork, technikę Marty Graham, technikę Jose Limona, taniec klasyczny, breakdance, taniec do hip-hopu i muzyki house. Brała udział w wielu warsztatach, ucząc się u nauczycieli polskich i zagranicznych.

Ewelina interesuje się nie tylko tańcem i aktorstwem, lecz także neurokognitywistyką i anatomią, malarstwem oraz piłką nożną i siatkową.

Finał Młodego Tancerza Roku 2019 będzie można śledzić 25 czerwca o godzinie 20 na antenie TVP2, TVP Kultura oraz w serwisie vod.tvp.pl