Młody Tancerz Roku

Marta Wiszczuk

Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Profesjonalną naukę tańca klasycznego zaczęła dość późno, bo dopiero 3 lata temu. Wcześniej kształciła się w kierunku tańca współczesnego oraz jazzu w zespole tańca Aluzja w Gorzowie Wielkopolskim. Dzięki przychylnemu nastawieniu dyrekcji, zaangażowaniu grona pedagogicznego oraz intensywnej pracy własnej udało jej się w przeciągu kilku miesięcy opanować podstawy tańca klasycznego i udoskonalić technikę tańca współczesnego. Ukoronowaniem włożonego wysiłku był udział w XXI Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku i zdobycie trzeciego miejsca w kategorii taniec współczesny grupa młodsza.

Brała udział w projekcie polsko-japońskim pt. Młody Duch Tańca, którego pomysłodawcą jest znakomity tancerz i choreograf Wiesław Dudek. Dzięki temu mogła wystąpić na największych scenach polskich teatrów podczas tournee. Brała również udział w wymianie międzyszkolnej z Aleph High school of Arts w Tel-Awiwie.

Lubi sushi i filmy Quentina Tarantino. Chętnie spędza czas ze swoimi zwierzętami − psem Kiki i dwoma królikami Funiem i Lulu.

Program występu:

Wariacja Panny Młodej z baletu „Don Kichot”, muzyka: Ludwig Minkus / choreografia: Marius Petipa

„Ulotność”, muzyka: Marin Marais / choreografia: Agata Ambrozińska-Rachuta.