Młody Tancerz Roku

Wiktor Perdek

Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Uczestniczył w II i III edycji polsko-japońskiego projektu edukacyjnego pt. „Młody Duch Tańca”. Brał udział w warsztatach tanecznych i konkursach, na których zdobywał wyróżnienia i nagrody. Jest autorem własnych choreografii, które prezentował wielokrotnie na konkursach i koncertach.

Osiągnięcia: II miejsce w kategorii taniec współczesny European Ballet Grand Prix Vienna 2020; III miejsce w kategorii tańca klasycznego grupie młodszej chłopców na XXI Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku 2019; II miejsce za wykonanie układu na IV Ogólnopolskim Festiwalu Polskich Tańców Narodowych w Koszęcinie 2018; II miejsce za wykonanie układu choreograficznego - solo w kategorii Stylizacja Polskiego Folkloru na IV Ogólnopolskim Festiwalu Polskich Tańców Narodowych w Koszęcinie 2018; III miejsce za wykonanie układu choreograficznego - taniec zbiorowy w kategorii Polskie Tańce Narodowe na IV Ogólnopolskim Festiwalu Polskich Tańców Narodowych w Koszęcinie 2018; II miejsce w kategorii inscenizacja taneczna na III Ogólnopolskim Konkursie Dowolnych Kompozycji Tańców Polskich „Narodowa pulsacja" 2017 w Józefowie.

Otrzymał stypendium artystyczne Fundacji Balet przyznawane w drodze Konkursu Złote Pointy 2018 i 2020 w Szczecinie oraz nagrodę Prezydenta Miasta Bytomia w dziedzinie kultury - Wena 2019.

Z natury jest energiczny i towarzyski. Kocha taniec, muzykę i śpiew. Taniec jest dla niego sposobem na życie i daje mu możliwość wyrażenia siebie. W przyszłości chciałby występować na największych scenach świata.

Program występu:

Wariacja z baletu „Córka źle strzeżona”, muzyka Ferdinand Hérold, John Lanchbery / choreografia Frederick Ashton

„Odbicie”, muzyka Amon Tobin / choreografia Wiktor Perdek