Młody Tancerz Roku

Julia Ciesielska z gościnnym występem w finale!

Już w niedziele wielki finał Konkursu Młody Tancerz Roku 2021. W finale, gościnnie, będziemy mogli zobaczyć występ Julii Ciesielskiej − zwyciężczyni poprzedniej edycji konkursu, sprzed dwóch lat.

Julia ma swoim koncie wiele sukcesów. W tym roku udało jej się dostać do Wyższej Akademii Muzycznej Juilliard School w Nowym Jorku. Jako pierwsza polska tancerka będzie studiować w tej renomowanej szkole na wydziale tanecznym. Placówka kształci najlepszych artystów na świecie. To wielkie wyróżnienie, ponieważ rocznie do szkoły przyjmowanych jest jedynie 24 tancerzy z grona kilkuset chętnych.

− Od zawsze moim największym marzeniem było rozwijanie swojej pasji wśród najlepszych artystów z całego świata − mówi Julia. − W wieku 14 lat poczułam, że taniec to dla mnie coś więcej niż pasja i chcę to robić zawodowo. Do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku dołączyłam 4 lata później niż moi rówieśnicy. Ciężko trenowałam, aby nadrobić zaległości. Nie było łatwo! Kosztowało mnie to wiele wysiłku, litry potu a czasem także łez. Na szczęście udało się! Wówczas zrozumiałam, że balet jest tym, co naprawdę kocham i nie wyobrażam sobie życia bez niego!

W programie Julia zaprezentuje się w dwóch układach choreograficznych. Jednym z nich będzie słynny „Umierający łabędź”.